Sesli sohbet odaları sıralama sistemi
Sesli sohbet odaları sıralama sistemi
Pangi, 6 yıl, 5 ay önce
Okunma: 17,639
Son güncelleme: 2018-01-05 03:51:05

Değerli Pangi sesli sohbet paneli site sahipleri ve yetkilileri;

Bildiğiniz üzere Pangi sesli sohbet paneli alanında ve sesli mobil panel alanında sizlere olabilecek en yeni teknolojilerle hizmet veriyor.
Sesli chat paneli hizmetini verirken yeni güncellemeler yükleyip, geliştirmeler ile hizmetinizi en üst seviyede tutmaya özen ve gayret gösteriyoruz.

Son günlerde yaptığımız sayısız güncellemelerden biri olan sohbet odaları için "Oda sıralama" sistemini ve bu sıralama sistemine bağlı olan "Odalar yönetimi >> Sıralama değiştirme" yetkisini tüm Pangi sesli chat panellerine yükledik ve konu hakkında kısa bir bilgilendirme makalesi yazmaya karar verdik.

Ön açıklama:
1. Sıralama atadığınız odanın sıra numarası eğer başka bir odanın sıra numarası ise, o odayla yer değiştirir.
2. Yer (sıra) değişikliği her iki odada bulunan tüm kullanıcılara bilgi olarak iletilir.
3. Yeni eklediğiniz odaların sıra numarası sistem tarafından en son sıralaması olan odaya +1 eklenerek, sisteme kaydedilir.
4. Oda sıralaması ile ilgili yapılan tüm işlemlerin detayı, her zamanki gibi "admin hareketleri" tablosuna kaydedilmektedir.
5. Önceden eklediğiniz aktif olan tüm odalarınız şu an varsayılan değer olarak 0 (sıfır) sırasındadır. 0 (sıfır) sayısı, sıralama ölçütlerinde teknik olarak her zaman 1'den büyüktür. Bu sebeple lütfen öncelikle tüm var olan odalarınıza mantıklı sıralama atamasını yapınız. 0 (sıfır) değerinde odanızın olmamasına özen gösteriniz.

Neler yaptık?
 1. Oda sıralama alanı:
  bu alana Odalar Yönetimi >> Oda sıralama kısmından erişebilirsiniz.

 2. Oda sıralama yetkisi:
  bu alana Üyeler/Yetkililer düzenleme paneli veya Rütbeler panelinden yetkilendirme alanlarının detayına girdiğinizde "Odalar yönetimi >> Sıralama değiştirme" alanından erişebilirsiniz.

 3. Profil fotoğrafları:
  Eskiden profil fotoğrafları 250x250px olarak yükleniyorken son güncelleme ile 350x350px olarak kalitesini yükselttik. Artık daha canlı!

 4. Çeşitli optimizasyonlar:
  Kullanıcı tarafı (browser-client side) ve sunucu (server-side) taraflarında performansı en iyiye çıkartacak ufak-tefek optimizasyonlar yaptık.

Pangi, her zaman olduğu gibi sizlere en kaliteli hizmeti vermeye devam edecektir.
Pangi'yi tercih ettiğiniz için minnettarız.


---EKLEME----
Tüm site sahipleri sohbet panellerine reset atmalıdır, aksi durumda güncellemeyi alamayabilir veya sıralama işlemi esnasında ekranlarında "loading / yükleniyor" ibaresiyle karşılaşabilirler.