Yeni güvenlik özelliği
Pangi, 5 yıl, 8 ay önce
Okunma: 16,606
Son güncelleme: 2018-10-20 05:41:50

Sevgili Pangi sesli sohbet kullanıcıları ve site sahipleri;

Pangi ekibi olarak son zamanlarda artan sohbet güvenliği hakkındaki şikayetlerinizi dinliyor ve yeni özellikler geliştiriyoruz.
Bildiğiniz üzere geçen gün Ülke bazlı giriş engelleme sistemini geliştirdik ve bunu sohbet panellerinize entegre ettik. Dilediğiniz ülkeden girişlere izin vermek veya engellemek siz site sahiplerinin kontrolü altında.

Bu yeni güncellememizde ise, sesli sohbet panelinize bağlanan misafirler için odaya mesaj yazma süresi belirledik.

Bu yeni güncelleme ile Misafirler giriş yaptıktan 1 dakika (60 saniye) sonra mesaj yazabilir. Bu sayede kişi emeline ulaşmadan (rumuzundan veya farklı karakterist bir özelliğinden tanıyabileceğinizi varsayıyoruz) kişiyi uzaklaştırabilirsiniz.

1. Bu sistem neden yapıldı, amacı nedir?
Cevap: Küfürlü saldırılarda, siz fırsat bulamadan kötü niyetli misafirler oda genelinizi rahatsız edici mesajları hızlıca göndermekte ve kişiyi uzaklaştırsanız bile bu kötü kalpli kişi amacına kısmen de olsa ulaşmış bulunuyordu.

2. Şimdi, "İyi hoş diyorsunuz da bu kişi hemen Üye olarak kaydolup gelecek ve yine amacına ulaşacak?" dediğinizi duyar gibiyiz :)
Cevap: Hayır, onu da düşündük elbette. Kayıtlı olan bir Üye, oda geneline mesaj yazabilmek için kayıt olduğu tarihten en az 10 dakika geçmesini beklemek zorunda. Bu sadece bir kere yapılan bir süre kontroldur. Her girişte 10 dakika beklemeyecek tabiiki :)

3. Yetkililerin (yöneticilerin) durumu nedir?
Cevap: Yetkiler hiç bir engele takılmaz, o kadar da değil :)

4. Peki başka bilmemiz gereken neler var?
        Cevap: Sırası ile yazalım o halde.
  1. Misafir olarak giriş yapan kişiler, en az 1 dakika beklemek zorunda.
  2. Üye olarak giren kişiler, eğer üyelik tarihinden bu yana 10 dakika geçmemişse, geçmesini bekleme zorunda. (bu sadece bir kere yapılan bir kontroldur)
  3. Yetkililer bu engele takılmazlar.
  4. Süreler, ilk aşama için makul düzeyde tutulmuş olup yakın zamanda yönetici panellerinize veya WEB Konsol'a süre arttırma, eksiltme veya bu özelliği kapatıp - açma gibi seçenekler elbette eklenecektir.
    Güncelleme: İlgili sürelerin ayarlanması veya bu sistemin kullanılıp - kullanılmaması seçenekleri WEB Konsola eklenmiştir. WEB Konsol >> Sitelerim >> siteadı >> Fonksiyonel işlemler >> Mesaj Süre alanından işlem yapabilirsiniz.
  5. Güncellemeyi almak için servislerinize rest atmanız gerekmektedir.

Yeni güncellemeler ile görüşmek üzere.