Sesli Chat Chrome Eklentisi
Sesli Chat Chrome Eklentisi
Pangi, 7 yıl, 10 ay önce
Okunma: 20,214
Son güncelleme: 2017-05-24 00:40:54

Sevgili Pangi.NET sesli sohbet panel sisteminin site sahipleri, adayları ve ziyaretçileri;

Pangi'nin sıradışı ve teknolojik olarak bir örneği bulunmayan sistemine olan aşinalığınız mevcut durumda bekleyiversin, yepyeni özelliğimiz olan Mobil Sesli Sohbet Eklentisini duyurmaktan onur duyduğumuzu paylaşıp konu hakkında kısa ama detaylı bir bilgi verelim istedik.

Geçen hafta titizlikte programlayıp yayına aldığımız ve diğer tüm site sahiplerinin, kullanıcılarının ÜCRETSİZ olarak faydalandığı bu sesli sohbet eklentisi ile artık daha güvenli ve daha kontrollü sohbet edecek, zaman geçirmiş olacaksınız. Mobil Sohbet Eklentisi'nin indirme linkini konunun sonunda görebileceksiniz.
Peki, nedir bu sesli sohbet eklentisinin amacı?

  1. Bu eklenti sayesinde Google Chrome tarayıcılardan giriş yaptığınızda ve eklenti yüklü durumdaysa, sanal ortamda size şantaj yapan, hakaret eden veya güvenliğinizi tehdit eden insanlardan artık tamamen kurtulmuş olacaksınız. Tabii bu durum sadece Pangi'nin sesli sohbet sistemini kullanan sitelerin kullanıcıları, yöneticileri ve site sahipleri için geçerlidir.
  2. Browser (tarayıcı) teknolojisi maalesef ki, kişileri tespit etmekte çok zayıf ve eksik. Kötü niyetli, küfürbaz, sohbet etmesini bilmeyen, bilmediği için sadece ortam bozan, ezik/bozuk/büzük kişileri sistemden uzaklaştırmak ise IP Adresi dediğimiz ve günümüzde artık pek bir manası kalmayan sayılar aralığını uzaklaştırmaktan başka çare yoktu. Tabii bunu yaptığınızda bu ruh sağlığı yerinde olmayan şahıs, IP değiştirip geri gel(ebil)diği için yine giriş yapıyordu. Bu durumun böyle olmayacağını ve çok zahmetli olsa da bazı önlemler almamız için harekete geçmemiz gerektiğini elbette biliyorduk, çünkü bu işi (sesli sohbet panelleri) hobi veya heves olsun diye yapmıyoruz, mühendislik projeleri geliştiren bir ekip olduğumuzu anımsatmam lazım zahir.
  3. Artık IP Adresine değil, bu eklenti sayesinde direkt olarak "kötü niyetli" kişinin bilgisayarına yasak verebiliyorsunuz, bu sayede bu "ruh hastası kötü niyetli" kişi yasaklanan bilgisayardan artık giriş yapamayacak.
  4. Eklenti şu an için sadece Google Chrome için geliştirilmiştir, yakın zamanda Firefox, EDGE, Yandex için de gerekli çalışmalar başlatılacaktır.
  5. Eklentiyi sadece bir kere indirip kurmanız durumunda Pangi'nin sesli sohbet sistemini kullanan diğer tüm siteler için geçerli olacaktır, her site için ayrı ayrı eklenti indirmenize gerek yoktur.

Pangi sistemini kullanan site sahiplerine;

  1. Sesli Mobil Chat eklentisini, "Sitem ayarları" menüsünde bulunan "Masaüstü girişlerini eklenti ile sağla" alanını aktif hale getirip kullandırabilirsiniz.
  2. Sesli sohbet eklentisi aktif durumdayken -şu an için- sadece Google Chrome ile giriş yapılabilinecektir.
  3. Sesli chat eklentisi aktif olduğu sürece, eklenti aktifken sisteme giriş yapmış ve yasaklanmış hiç kimse artık yasaklandığı o bilgisayardan giriş yapamaz.
  4. Mobil sohbet eklentisini pasif durumuna getirmeniz halinde, eklenti ile yasaklananların tekrar içeri girebilmesine de olanak tanır. Unutmayın; eklenti aktif olduğu sürece gücünü gösterir.


Eklentinin İndirme adresi: https://chrome.google.com/webstore/detail/pidjmgfbfhbajgecpfdelcffileeomhc

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sevgilerimle.
Pangi yazı editörü.