Ücretsiz 2 aylık SSL Sertifikası - Sesli Chat Panel
Ücretsiz 2 aylık SSL Sertifikası - Sesli Chat Panel
Pangi, 7 yıl, 3 ay önce
Okunma: 17,475

Merhaba değerli Pangi site sahipleri;

Bildiğiniz üzere Pangi'nin sesli chat panelinin yazılımını kiralarken sizlere ilk kiralama süreniz kadar ücretsiz SSL sertifikası desteği veriyoruz. 
Bu sadece ilk kiralama zamanları için geçerlidir.

Örneğin, 3 aylık kiralama yaptığınızda (ilk kurulumda) sizlere 3 aylık Pangi sesli sohbet paneli için ücretsiz olarak SSL Sertifikası temin edilir, 6 aylıkta ise 6 ay, 1 aylıkta ise 1.

Kurulum zamanından bu yana süresi dolmak üzere olan 28 müşterimizin SSL sertifikaları, tamamen ücretsiz olarak 2 ay ile 3 ay arasında uzatılmıştır.
Pangi sesli sohbet sistemini kullanan tüm müşterilerimize teşekkür eder ve devamlı çalışmayı arzularız.


SSL Sertifikası nedir, ne işe yarar?


Size özetle SSL sertifikası nedir ondan söz edelim; SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer) kısaca; sunucu ile istemci (yani kullanıcı/user) arasındaki data akışını şifrelemeye yarar. Datadan kasıt, ses, kamera, yazışma, resim vb.

Pangi yazılımını kullanan bir sesli sohbet paneline bağlantı kurduğunuz anda adres (URL) çubuğunda aşağıdaki gibi https yazıyorsa   bu siteye güvenebilirsiniz demektir.


Peki bu ne demek, benim veya kullanıcılarımın ne işine yarıyor bu SSL dediğiniz şey? 

Öncelikle SSL sunucusu, tarayıcıya (browser) bu sitenin güvenli olduğunu ve tereddüt etmeden kredi karı bilgilerinizi bile verebileceğinizi söyler ve diğer hiyerarşik yazılım sistemi devreye girer.

SSL sertifikası kullandığınızda sizler için siteniz Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda olur, güvenliği artar.

Kullanıcılarınız içinse;
  1. Ses ve kamera kayıtları sadece kullanıcılar arasında güvenle dağılır, kaydedilmez, başkalarınca sonradan erişilemez. 
  2. Oda yazışmaları güvenle dağıtılır ve kayıt altına alınamaz.
  3. Özel yazışmalar güvenle dağıtılır ve kayıt edilemez, başkalarınca yeniden görüntülenemez, sadece soketler üzerinden 1 kere gönderilir.


Sevgiler, Pangi Ekibi.